A tantra eredete, története
A régészti leletek arra engednek következtetni, hogy a tantra gyökerei az Indus völgyébe a Harappá néphez nyúlnak vissza a nagy műveltségű dravida kultúrába (krisztus előtt mintegy 3000). Nő és anyaközpontú társadalmat alakítottak ki. A nőket Istennőként tisztelték.
A tantrikus tanítások Indiában többé-kevésbé titokban terjedtek, egyik generációról a másikkra. Leírások szerint az első írásos emlékek Krisztus születésének idejének környékéről származnak. Ezek a szanszkrit nyelven íródtak. (Kép: Kajuharo India - Tantra templom)
A tantra aranykora a XI - XII. század környékére tehető, India szerte nyíltan gyakorolták.
A XIII. században a muzulmán hódítás idején a mestereit kivégezték, szent írásait elégették, és mint mozgalom betiltották. Távoli, elsősorban eldugott tibeti kolostorokban élt tovább a tanítása.
Összefoglaló írás először a XVIII. - XIX. szd. környékén született. Ezek az írások a foglalkoznak a test, és a lélek összhangjának megteremtésével.
kép:www.agra.hu
A tantrában különböző női és férfi típusokat különböztet meg.
Ön melyik típus?
Shakti a Nő
A női erő, az Isteni női energia. Három női típus különboztetünk meg:
Shaktika
Mestere az energiák áramoltatásának.
Dákini
A szerelem, és a szeremtes óráinak művésze. Megalkotja a szerelmi fészek minden apró részletét, csábító ételeket készít, jártas a fürdőrituálékban...
Yogika
A Shaktika és a Dákini művészete mellett, nagy mestere a szerelmi pozitúráknak.
Shiva a Férfi
A hindu hármas Istensége (Trimurti). Ezt a hármast, mint férfi minőség jelenik meg a tantrában.
Brahma - A teremtő férfi.
Vishnu - A megörző férfi minőség.
Shiva - A Pusztító férfi minőség.